Translate

pátek 21. listopadu 2014

Přípravy vrcholí:-)

...nebojte, ještě u nás nejsou vánoce...
...to je jen dnešní pošta:-)
Jak už jsem v předešlém příspěvku psala, letos začínám s přípravami o něco dříve než jiné roky a na advent se poctivě připravuji. Letos to tu chci mít prostě krásný a sladěný...během roku a posledních let prošel náš domeček rekonstrukcí, tak to tu  chci mít sladěné a načančané.
...Ale nebojte, nejsem zase tak rychlá, ještě nemám ani umytá okna a s dekorací opravdu počkám až na sobotu před prvním adventem, aby první adventní neděle byla už s nádechem vánočních vůní, světýlek a ladilo nám to tu vánočně.
...takže jen ukázka toho, co jsem si objednala od šikovných tvořilek na fleru a ještě to půjdu na pár dní schovat do krabice:-)


....Jsou věci, za které bych v životě neutratila ani korunu, jako jsou např. šperky, drahé oblečení, boty....
...ale pak jsou věci, za které jsem kdysi utrácela celou mateřskou a dnes většinu výdělku, a to jsou kytky, závěsy a jiné dekorace do bytu.
....každý to máme trochu jinak:-)
Začátkem adventu, kdy ze sklepa vyndám krabice s nápisem "advent" a "vánoce", se nestačím divit!!!

+++ proč jsem si koupila letos troje vánoční povlaky na polštář, když loni jsem si dva pletla a tři koupila v Ikee?...ale co, polštářů nikdy není dost a vždy se někam vejdou:-)

+++ proč jsem si koupila vánoční závěsy, když už jich za ta léta mám více než dost?  Ale co, letos použiju ty, co loni byly v kuchyni třeba do obýváku a z obýváku do kuchyně, a pak se tu najde i něco do jídelny:-)

+++ o ozdobách už ani nemluvím, takže to dělám tak, že máme každé vánoce jiný stromeček, jiné ubrusy, jiné závěsy, jiné polštáře...alespoň to není nuda:-)
taky jste na tom podobně?
...když jsem ale tyto polštářky na fleru viděla, tak jsem je prostě musela mít.  Hned jsem věděla, aniž bych je ještě měla doma, kam je dám. Dětem na židle do jídelny. Každý bude mít svůj a nebudou se hádat, kde kdo bude sedět:-)
Mašlička na váze mi přišla zase v jiném balíčku s jiným polštářem, tak jsem ji využila takto a vůbec to  nevypadá špatně.
Poprvé v životě jsem si dopřála kousek patchworkového umu, tak právě tento polštářek bude mít místo na mém oblíbeném proutěném křesílku v obýváku
no a domečkové povlaky zas doladí sedačku:-)

no a pak tu máme vánoční zástěru s chňapkama a srdíčkama a to celé přijde do kuchyně. Až začnu péct cukroví - bude se to hodit a novou kuchyň zdobit:-)
no a v posledním balíčku nesmí chybět vánoční provázky.  Ty se budou hodit na drobné dárečky a na pár ozdob, které mám ještě v plánu udělat.
takže tak jsem se letos rozšoupla, jak málo mi stačí k radosti:-)

mějte se krásně, dělejte si radost a třeba mi napište, za co utrácíte třeba vy.
Pavla