Translate

středa 6. července 2016

borůvky


...rostou!!!
Zatím trávíme svátky a začátek prázdnin pracovně, a tak si manžel řekl, že by to po práci chtělo nějakou sladkou tečku. Včera večer si vyžádal bandasku, a že prý dnes brzo ráno vyrazí na borůvky. 
Bandasku jsem připravila, ale nebrala jsem to moc vážně. Když jsem ráno v šest hodin zjistila, že bandaska i auto je pryč, začla jsem manželova slova brát vážně:-) Když ještě v 10 hodin nebyl doma, bylo mi jasné, že musím zadělat těsto na koláč. 
Časově to vyšlo tak akorát, takže když se manžel vrátil s 2 l  plnou bandaskou, stačilo už jen těsto rozválet, pomazat tvarohem a nanést silnou vrstvu borůvek a zasypat drobenkou. 
Koláč bohužel zmizel tak rychle, že jsem ho nestačila ani nafotit.Ráda bych napsala, že nafotím příště, ale myslím, že to příště nebude dříve jak za rok.-) Manžel má splněno a my s dětma už to zřejmě časově nezvládnem. 
Ale že byl vynikající, to se musí nechat. 
Opět má manžel velkou 1 s hvězdičkou:-)
Já jsem snad  nikdy 2L nenasbírala. Trvalo mi nasbírat i půl hrnečku, pak jsem začla ochutnávat a bylo to v háji, pak už jsem nebyla schopna dotrhat ani ten jeden hrneček. 
No na to asi nemám vlohy.-)
Mějte se krásně a užívejte léto
Pavla