Translate

neděle 1. května 2016

snídaňový sladký chlebíček bez mouky z domácí pekárny

Už od pátku se potýkáme s elektřinou, která v půlce baráku jde a v půlce ne. Celé to vzniklo rozsvícením jedné žárovky a tím nám vypadla jedna fáze, takže tu máme trochu stížené podmínky.
Už netrpělivě vyhlížím elektrikáře, protože je to něco, s čím si normální smrtelník nedokáže poradit. Nejhorší na tom je, že mi nejde keramická pec, takže když nemůžu pálit, tak aspoň peču. 
To ale taky není jednoduché, protože nám nejde proud ani do kuchyňské trouby ani do mikrovlnky, ale jde třeba do indukční desky.
...zvláštní, snad to elektrikář vyřeší.
Nic méně jsem tedy musela začít přemýšlet, jak to udělat, aby ta moje banda měla každý den přísun chleba i sladkých moučníků:-) 

Zachránily mě dvě zásuvky, které v lince fungují a domácí pekárna!!!

Tu využívám především na vykynutí těsta a jinak na nic. Kdysi jsem v ní pekla chleby, ale jelikož mi vadilo, že v nich zůstávají díry po metlách, tak jsem od toho nějak upustila, ale teď jsem v ní našla opět zalíbení:-)
Na netu jsem dohledala recepty moučníků přímo dělané v domácí pekárně a hned jsem jeden vyzkoušela. 


Je to ideální pomocník, protože umí i péct.
Dalo by se říct, že je tento recept i bezlepkový, nikdy jsem ho ještě nědělala a sama jsem byla moc zvědavá na výsledek.

Takže na tento úžasný moučník budete potřebovat a do pekárny vkládat v tomto pořadí:
4 vejce
140 ml oleje
140g cukr moučka
4 balení pudinkových prášků
1 prášek do pečiva
...................................................
vše vložte do pekárny a zapněte program rychlý...ten vám to v krátké době řádně promíchá. Asi tak po 10ti minutách tento program vypněte-vyjměte metly  a dejte program "pečení"
Ten trvá hodinu. Ta hodina stačí, jen jsem to pak po ukončení programu nechala v pekárně zavřené aby to horkem ještě došlo a dala jsem střední krustu.
Po vyndání dejte vychladnout na mřížku a druhý den máte úžasnou snídani.

Nevěřila bych, že i bez mouky může vzniknout něco takového!!!
Je tak dobrý, že jsem ho skoro ani nestihla nafotit, jak rychle mizí.
Dobrou prvomájovou chuť!!!
Pavla