Translate

sobota 11. června 2016

Zvětšujeme terasu-1.část

znáte to...
....přijde léto a s ním oslavy, grilovačky, posezení s přátely a když se nás tu sejde více jak 8, tak už si pomalu nemáme kam sednout. I přesto, že zahrada je celkem velká,tak je vždy nejlepší sedět co nejblíže kuchyni:-) Původní terasu jsme si před lety dělali pouze k našim účelům, aby se sem vešla 4 členná rodina, ale jakmile jsme ji dodělali, tak už nám bylo jasný, že je to malý.
Tento kout ale měníme na můj vkus dost často, tak jen doufám, že tohle je už  definitivní.


...původně bylo pod terasou krásné jezírko plné ryb a leknínů-prvotně zamýšleno jako koupací jezírko, ale to trošku neklaplo, a tak jsme vsadili raději bazén a jezírko nechali jen tak na okrasu. Bejvávalo plné ryb a leknínů....do doby, než jsme si pořídili pejska. Ta nám začla postupně z jezírka odnášet květináče s leknínama a jinou květenou a když se dostala až na folii, tak odnesla i ji, nám odešla voda kamsi a bylo po jezírku. Tak jsme ho zasypali a vytyčili jezírko pouze malé s tím, že nám tu bude šplouchat voda a zbytek plochy nám poslouží jako plážička k bazénu. To jsme ale úplně nedotahli a pořád přemýšleli, co s tím dál. 


Jelikož se blíží oslavy kulatin mého muže, tak jsme se rozhodli, celý tento kout předělat a naší původní terasu rozšířit. To využijeme asi nejvíce. Ať si mají přátelé a rodina konečně pohodlně kam sednout:-)
Aby byla nová terasa ve stejné výšce s původní, musel manžel připravit základy, položit plechy a kari síť a kolečkama navozit beton. Dále pak podezdít cihlama, které chceme  v závěru nechat tak jak jsou a vyspárovat. 

Pomáhal jen Daneček, který celé dopoledne vozil cihly. Ale jako házenkář to bral  sportovně,  každá taková posilovačka dobrá:-)

Padlo na to několik víkendů a nová terasa se pomalu rýsuje:-)
Můj muž má můj velký obdiv!!! 
Dnes už jsme zas o kousek dál, ale to zase až příště:-) 

krásný víkend, Pavla