Translate

úterý 2. února 2016

projekt - FOTODEKA

zdroj: Pinterest

zdroj: Pinterest

zdroj: Pinterest

Všechny vás moc zdravím a dnes posílám příspěvek zase trochu z jiného soudku, než jen z mojí keramické dílny:-)

Tento rok bude v naší rodině spoustu oslav s číslem 60! nebo 40!
Už v únoru s 60 začíná náš kamarád, v březnu pokračuje moje sestra se 40, v dubnu naše mamina s 60, pak můj muž...další naše kamarádka....a tak to půjde celý rok!!!

A jelikož jsem člověk tvořivý, tak i moje dárky tomu odpovídají. Člověk v tomto věku už má snad vše, co si přeje, co potřebuje si koupí, a tak to chci pojmout trošku jinak.....vzpomínkově!!!

Přemýšlím nad tím už od vánoc, nechci běžet den před oslavou do obchodu a něco narychlo koupit, tohle musí jít prostě od srdíčka-musí to být osobní.
Dárek pro kamaráda už je vymyšlený, pro sestru též, na dárek pro muže je relativně čas....A tento bude pro mojí maminku:-)
Bude to DEKA-FOTODEKA.

Nechala jsem se inspirovat na Pinterestu, kde najdete spoustu nápadů. Pouze háčkovaných dek už bylo dost, tahle bude trochu jiná-osobnější.
Nejvíce mě inspirovala deka na první fotce a tím mi to začlo v hlavě pracovat na plné obrátky.  Uháčkovat nebo upléct jednotlivé čtverce není takový problém. Největší problém jsem viděla v tom , vybrat barvy vln a v tom, jak dostat fotky na tu látku. 
Zašla jsem tedy do místního fotostudia a od nich jsem si zjistila, že mi jsou schopni fotky na látku dostat, ale musí to být SATÉN. 
Nejdřív jsem neměla tušení, kde satén sehnat, až mi pomohl opět internet, kde to šlo celkem snadno. Takže satén už mám, čtverce postupně háčkuji a pletu, teď ještě vybrat vhodné fotky vnoučat a nechat je natisknout, pak vše sestavit, aby to hezky ladilo a bylo rovnoměrně rozložené, sešít...což bude asi to nejhorší, no a deka by měla být:-)
Jak to celé dopadne - sama nevím, taky jsem na to zvědavá, ale bude to osobní se spoustou ruční práce a věřím, že to maminka ocení. No a když zbude čas, tak k dece dodělám i polštář.
Snad to bude maminku hřát u srdíčka, když se do deky zabalí u televize, či na balkónku.

Držte mi palce-hlavně ať ji dodělám!!! S tím mám totiž trošku potíže, vždycky když se u něčeho takového blíží k sešívání a různým dodělávkám, tak tu věc odkládám hluboko do skříně. A takhle už toho mám ve skříních více než dost:-)

Mějte se krásně, snad jsem někoho aspoň trochu inspirovala.

Pavla