Translate

pondělí 14. července 2014

Polní kuchyně v plném proudu-aktuálně od nás:-)

Aktuálně vás zdravím stále z terasy:-)
...rekonstrukce kuchyně stále pokračuje, už je to více jak týden, co jsme rekonstrukci započali a ještě další týden předpokládám, že to bude trvat, než vám budu moci nafotit buchty z mé nové trouby:-)

Dětičky se mi  vrátily od moře, tak jede moje polní kuchyně na plné obrátky....
Každé dvě hodiny slyším:"mamííí, co bude k jídlu"?
tak musím vymýšlet rychlá jídla, která nezašpiní moc nádobí a moučníky, které se dají uklohnit na  malém plynovém vařiči. 
V mojí budoucí kuchyni je zatím jen nově položená dlažba a myčka v provozu-na štěstí!!!, a proto jsem vystrčena s mým pracovním ponkem na terásku a s výhledem do zahrady kuchtím, seč mi síly stačí:-)
Má to i své výhody, většinu ingrediencí pro polévku nasbírám na zahrádce a nemusím chodit ani moc daleko:-) V pracovním ponku, který jsme s manželem před dvěma lety vyrobili, mám vše potřebné. Za normálních okolností je ponk umístěn v kuchyni , jako další pracovní plocha a úložiště pro sklenice plné bylin a polotovarů, teď má své místo na terase, kde nám už týden dělá výbornou službičku.

Nyní svítí sluníčko, ale když přijdou deštivé dny, tak tu neustále běhám s presovačem a varnou konvicí, abych je před deštěm uchránila, i když je terasa zastřešená, tak při silnějších větrech, sem prostě naprší.
V podstatě za celý týden jsem měla na starosti vařit, hlídat psa, aby se nepletl  řemeslníkům pod nohy a hlídat počasí a eventuelně včas všechno uklidit:-)...krom dní, kdy jsme vyklízeli a demontovali starou kuchyň:-)

Když to tu manžel takhle vidí, tak přemýšlí, proč vlastně novou kuchyň děláme, když si vystačíme i na terase:-)
...asi začnu méně vyvařovat:-))))


...no a tady je vidět, že uvnitř zatím opravdu nic neuklohním:-) Ale už je to na dobré cestě. Staré podlahy vybourány, nově zabetonováno a položená dlažba. Na elektriku je vše připraveno, zítra přijde elektrikář rozvést dráty, poté manžel vyštukuje, vymalujem a začnem sestavovat nové skříňky. Vše máme v krabicích po celém baráku a momentálně i v ložnici jsme obleženi lednicí, troubou, indukční deskou a mikrovlnkou-nic romantičtějšího neznám:-) Alespoň, že obývák zůstal nedotčen a děti se tak mají kam zašít.
Zatím tu pro mě, krom neustálého vytírání od prachu, není žádná jiná práce, tak zítra vyrážím s dětma a se psem na výlet, aby měl elektrikář klid na práci a zase se to někam hnulo:-)
Až se zase posunem dál, tak podám další reportáž:-)
Mějte se krásně
Pavla