Translate

čtvrtek 1. května 2014

PRVNÍ MÁJ

1. května jezdíme každoročně vodu...
...bohužel letos nám příroda moc vody do řek nenadělila, tak jsme změnili tradici a vyjeli si s dětmi  na zámek Kozel. 
Jezdím sem moc ráda, je to kousek od nás a hlavně je tu nádherně. Rozlehlá zahrada se mění snad každý týden. Jednou kvete to, po druhé zas něco jiného a pořád je tu co objevovat.
A jestli jste si všimli, tak jsem byla políbena i pod břízou, takže mám jistotu, že neuschnu:-)))  Manžel to samozřejmě ještě pojistil:-)V místní vyhlášené cukrárně si nikdy nezapomeneme dát zámeckou horkou čokoládu a nějaký ten pohár či zákusek:-)

zámek Kozel patří taky k těm, na kterých se provádí živé prohlídky s Radoušem. Dnes jsme prohlídku vynechali, ale minulý rok jsme vyzkoušeli.


Nyní některé druhy Rododendronů odkvétají, jiné druhy jsou těsně před kvetením....a už se těším, až začnou kvést růže, protože ty jsou tu všude:-)


Každý rok chodíme v podzámčí kolem minigolfu a každý rok dětem slibujeme, že si to vyzkoušíme, tak dnes se děti konečně dočkali:-)
No a aby toho nebylo málo, tak jsme si pronajali ještě pramičku a vypluli na místní zámecký rybník.

Dnešní den jsme si všichni velice užili a nakonec byla i  ta voda:-)..... i když jen na pramici na rybníku:-)...ale snad i to se trochu počítá a naší tradici to nenarušilo:-)


Pavla