Translate

úterý 20. ledna 2015

Činnosti, které mě naplňují!!!

....dnes jsem do jednoho příspěvku propojila dvě moje velké vášně - HÁČKOVÁNÍ a KERAMIČENÍ. 
Jsou to na první pohled dvě naprosto rozdílné činnosti, ale já už bez nich nemůžu být. Obě dvě mě naplňují a přinášejí takovou nějakou vnitřní pohodu. Jsem šťastná, když můžu něco vymýšlet, pak to vyrobit a eventuelně tím udělat radost i někomu jinému:-)
Přes den ve své dílně keramičím, večery mám ráda s rodinkou u krbu a s háčkem v ruce. 
Při háčkování člověk naprosto vypne a právě v tu chvíli se mi začnou hlavou honit nové a nové nápady na keramiku, které si hned nějakým způsobem poznačím a hned následující den-zkouším. 
Byly časy, kdy jsem pracovala v kanceláři a myslela si, že je to to NEJ. Když jsem odešla na mateřskou, tak jsem pořád měla pocit, že bez té účtařiny nemůžu být a že mi něco uniká....ale, kde jsou ty časy. Teprve teď jsem opravdu ve svém zaměstnání šťastná, prostě jen potřebuji za sebou něco vidět a pořád něco tvořit.
++++++++

Nikdy bych neřekla, že se naplní moje slova, která jsem asi tak v 10ti letech vyřkla u mé babičky, kdy jsme spolu seděly a pletly a pletly
"babi, kdybych se tak jednou mohla tím pletením živit"
a v duchu mi bylo jasné, že je to nemožné!!!
Né, že bych se zrovna živila pletením, ale keramika mi to plně vynahrazuje a to háčkování a pletení si nechávám pouze jako relax po náročném dni:-))

Všem přeji, aby se vám alespoň částečně, stala práce koníčkem. 
I když to má i své pro a proti, je to dřina a nikdy nerozdělujete týden na pracovní dobu od-do, zastáváte několik funkcí najednou /výrobce, manager, balič, účetní, fotograf i řidič/ ... tak to ale i tak za to stojí!!!
Mějte se krásně
a pokud by vás z mé tvorby zajímalo více, tak mrkněte SEM
Pavla