Translate

úterý 27. ledna 2015

Zahájení expedice....od pramene Vltavy až do Hamburgu

...23.ledna 2015 jsme zahájili expedici!!!!
Za dva roky oslaví manžel kulatiny, a tak si k tomuto výročí vymyslel, že zdoláme Vltavu od pramene až do Hamburgu. Tato expedice by měla trvat celé ty dva roky a bude mít různé víkendové etapy.
My tento víkend zahájili jednu z nich................


Vyhlásili jsme to mezi naše známé a příbuzné a kdo se přidá, ten se přidá:-)
Tento víkend nás jelo celkem 8 dospělých a 4 děti. Ubytovali jsem se v hájence na Knížecích pláních, kam se ale nedá dojet autem, a tak naše expedice začala už v pátek večer, kdy jsme nechali auta v Borových ladech a na hájenku šli /někdo i běžel/ na běžkách. Pro děti to bylo velmi dobrodružné, neboť jsme vyšli za světla, ale docházeli až za tmy. Samozřejmě jsme na to byli připraveni a v baťůžkách si vezli i čelovky, které nesmí na žádné expedici chybět!!
Máme v nohouch prvních 6 km!!!

Hájenka nás mile překvapila. Bylo zde velmi teplo, útulno,moc milá obsluha a výborné jídlo:-)

V sobotu začla ta pravá expedice, kdy jsme z hájenky na Knížecích pláních vyrazili směr BUČINA-PRAMEN VLTAVY-......../Kvilda/
Celá cesta byla téměř do kopce, ale dali jsme to. Bohužel na prameni Vltavy nám bylo řečeno, že stopa na Kvildu není úplně zasněžená a že bychom více běžky nesli v ruce, než na nich jeli, a tak jsme 1. etapu ukončili u pramene. Nedá se nic dělat, budeme se sem muset vrátit na jaře a dostat se od pramene dál...tentokrát to absolvujeme na kolech a doufáme, že se dostaneme až do Lenory:-)

A jak to má na správných expedicích být, tak jsme zažili mlhu jak mlíko, zataženo, sněžení, vítr, ale i sluníčko. Každé počasí má něco do sebe.
V nohou máme za sobotu cca 20km
Všichni jsme si to náležitě užili a už se těšíme na další etapu.

V neděli se po snídani vylouplo sluníčko, a tak jsme dali ještě tůru na běžkách, tentokrát už mimo plán expedice. Od chalupy jsme šli tentokrát na druhou stranu "na Sedýlko" a ze Sedýlka na Ždárecké jezírko a udělali jsme dobře. Přes noc připadl další sníh a tak byla celá cesta po vrstevnici jako v pohádce.  Během dopoledne jsme tedy ušli 8 km, vrátili se do naší hájenky na oběd-jejich vyhlášené pralinkové knedlíky a gulášek a po obědě jsme už frčeli směr Borová Lada a domů.Nikomu se domů nechtělo, byl to moc prima víkend. Ale Vltava je ještě hodně dlouhá, tak věřím, že si celou expedici užijem i nadále. 
Už se těšíme na jaro a na kola...
...a jak dál???????
To má už manžel vymyšlené...kolama, kánoí, plachetnicí, pěšmo, motorovou lodí...prostě vším, co jde, aby jsme to do toho Hamburgu dali:-)

Pavla